Tažený hliník - nos 25 mm

Parapety z taženého hliníku vzhledem ke zpracování extruzí - protláčením přes nástroj splňují parametry určující nejvyšší kvalitativní třídu. K vytvoření tohoto parapetu je určena slitina AlMgSi5. Přes nástroj se protláčí v síle 2mm.   

Parapety z taženého hliníku jsou povrchově upravovány práškově vypalovanou barvou (komaxit) nebo chemickým navázáním barviva do hloubky materiálu (eloxování). Vyznačují se vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám a proti korozi. Tím je zajištěna i dlouhodobá životnost bez nutnosti nátěrů či oprav. I tyto parapety jsou dodávány v široké škále barevných provedení RAL. 
Další výhodou parapetů z taženého hliníku je jejich nízká tepelná roztažnost.

Kromě estetického vzhledu domu slouží parapetní desky k překrytí venkovní podokenní vyzdívky. 
Jejich úlohou je odvádět stékající vodu, zabránit zatékání a znečištění fasády. 
Před montáží jsou chráněny ochrannou fólií. 

Parapet se ukončí dilatačními koncovkami, které se drážkami v krytkách osazují na parapetní profil. Následně se uchytí vruty přes předfrézované otvory k podkladního profilu. Plocha pod parapetem se vyplní tepelně izolační polyuretanovou pěnou. Po nanesení PUR-pěny je nutno parapet rovnoměrně zatížit po celé délce, aby nedošlo k vyrovnání jeho spádu.
K těmto parapetům je možno použít jak hliníkové krytky, tak i krytky z tvrzeného PVC se stabilizátorem – ASA materiál, který udržuje barevnou stálost i pevnost.   
Díky vysoké pevnosti není tento parapet náchylný k tvarové deformaci (vydutí) při vytvrzování pěny. 
Čištění parapetu provádějte prostředky k tomu určenými (FENOSOL AL-emulse) nebo běžnými čistícími prostředky bez chemických látek a abraziv (čistící písky apod.), tyto prostředky by mohli povrch parapetu poškodit. 
Všechny tyto aspekty předurčují výběr parapetu z taženého hliníku i pro nejnáročnější zákazníky.      

Údržba:

po namontování venkovních hliníkových parapetů je třeba odstranit ochrannou fólii. Parapety je také možno čistit čistícími prostředky používanými běžně v domácnosti. Vhodným přípravkem na čištění hliníku je výrobek Fenosol - emulze na hliník. Tento produkt můžete také nakoupit v našem e-shopu.

Výhody:

  • vysoká pevnost
  • odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • nízká tepelná roztažnost
  • barevná stálost
  • neomezená škála barevných provedení dle RAL

 

Technické parametry:

Materiál: výchozí surovina - slitina AeMgSi5
Rozměry:  síla materiálu 1,6 - 2,6 mm, standardní přední "nos" 25mm, zadní "lem" 25mm, formátované (řezané) dle požadavku na míru, dostupné i v 6-ti metrových délkách.
Standardní šířky: 50, 70, 90, 110, 130, 150, 165, 180, 195, 210, 225, 240, 260, 280, 300, 320, 340, 360, 380, 400 mm

 

Montáž:

Parapet je určený k montáži před PVC-okna, EURO-okna a také hliníková okna. 
Předvrtané otvory v lemu parapetu slouží ke snadnějšímu upevnění k podkladním profilům okna. 
Parapet osadíte bočními krytkami, na očištěné podloží nanesete dostatečné množství PUR-pěny nebo lepidla, poté dotlačíte lemem s otvory k podkladnímu profilu a pomocí vrutů jej připevníte pod okno. Plochu rovnoměrně zatižte. Vysoká pevnost extrudovaného parapetu zaručuje i při větších délkách tvarovou stabilitu.

Vyhledávání podle parametrů
Načíst další