Ohýbaný hliník - nos 40 mm

Parapety jsou ekonomicky výhodnou variantou hojně používanou při rekonstrukcích větších objektů, jako jsou činžovní domy, výrobní haly, školy, atd. 

Vyrábějí se válcováním (ohýbáním) AL-plechu (slitina AlMg3) o síle stěny 0,8mm. Kromě estetického vzhledu domu slouží parapet z ohýbaného hliníku k překrytí venkovní podokenní vyzdívky, a má za úkol odvádět stékající vodu, zabránit zatékání a znečištění fasády. 
K povrchové úpravě těchto parapetů se používá práškově lakovaná barva (komaxit), a to jak ve čtyřech základních barevných provedeních, tak i dalších RAL odstínech dle požadavku.

Použití vypalované lakové barvy zajišťuje při správném užívání parapetům z ohýbaného hliníku dlouhodobou životnost bez nutnosti nátěrů či oprav.
Tyto parapety se vyznačují se vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám a proti korozi. 
Další výhodou této třídy parapetů je jejich nízká tepelná roztažnost. 
Vzhledem k síle stěny (0,8mm) a způsobu zpracování mají však slabší tvarovou stabilitu, která se projevuje kroucením plochy v podélném směru, zvláště u větších délek. Tyto parapety v síle 0,8 mm dodáváme pouze do vyložení (šíře parapetu) 300mm, nad tuto šířku je nutno pro výrobu parapetu použít sílu AL plechu 1mm. 

Při montáži těchto parapetů je potřebná větší opatrnost při kotvení k podkladnímu profilu (nejsou předfrézovány otvory pro vruty), a důkladnější příprava podkladu – rovnější vyzdívka. Po položení na vypěnovanou vyzdívku je nutno celou délku parapetu rovnoměrně zatížit. Pěna by mohla svou expanzí způsobit jeho deformaci. 
Čištění parapetu provádějte prostředky k tomu určenými (FENOSOL AL-emulse) nebo běžnými čistícími prostředky bez chemických látek a abraziv (čistící písky apod.), tyto prostředky by mohli povrch parapetu poškodit. 
K těmto parapetům je možno použít jak hliníkové krytky, tak i krytky z tvrzeného PVC se stabilizátorem – ASA materiál, který udržuje barevnou stálost i pevnost. Ty se osazují před montáži drážkou na profil parapetu.   

 

Typy na údržbu:

po namontování venkovních hliníkových parapetů je třeba odstranit ochrannou fólii. Ta plní svou funkci pouze do doby montáže, poté se může stát nepříjemným problémem při jejím odstraňování. Parapety je možno čistit čistícími prostředky používanými běžně v domácnosti. Vhodným přípravkem na čištění hliníku je výrobek FENOSOL (emulze na hliník). Tento produkt můžete také nakoupit v našem e-shopu.

 

Výhody venkovních hliníkových parapetů:

 • velmi lehká hmotnost
 • odolnost vůči povětrnostním vlivům
 • úzká tepelná roztažnost
 • odolnost mezi korozi
 • cenová dostupnost
 • dlouhodobá životnost
 • barevná stálost
 • neomezená škála barevných provedení dle RAL

 

Technické parametry:

 • materiál: výchozí surovina - upravený hliníkový plech, práškově lakovaný
 • rozměry     síla materiálu 0,8 mm
                    přední "nos" 40
                    zadní "lem" 25 mm
                    délka dle požadavku 
                    parapety na objednávku v celých tyčích  -  6000mm
                    standardní šířky: 90, 110, 130, 150, 165, 180, 195, 210, 225, 240, 260, 280, 300, 320, 340, 360, 380, 400 mm
 • montáž : parapet je určen k montáži před okna z PVC, AL, či dřevěná "euro" okna
 • Na obou stranách je ukončen dilatačními koncovkami, které se osadí na profil. Pod okno (k podkladnímu profilu) se upevňuje                   samořeznými vruty, ke spojení parapetu s podkladem použijte nízkoexpanzní PUR-pěnu.
Vyhledávání podle parametrů
Načíst další